Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Bezglutenowe Knedle ze śliwkami w sosie pomarańczowo- śliwkowym

 Bezglutenowe Knedle ze śliwkami w sosie pomarańczowo- śliwkowym

Przepis na  knedle:

1 kg ziemniaków

Mąka ziemniaczana około 200g

Mąka ryżowa około 100g

2 jajka

1 kg śliwek

 

 

Ziemniaki należy ugotować. Kiedy będą już miękkie odcedzamy i przepuszczamy przez praskę, dodajemy mąkę i jaja. Dłońmi wyrabiamy ciasto. Powinno być gęste i dobrze wyrobione. 

Śliwki myjemy i drylujemy, z ciasta robimy placuszki, na środek układamy wydrylowaną śliwkę, zlepiamy brzegi i formujemy kulki. Gotujemy około 3 do 5 minut po wypłynięciu.

 

Sos

1/2 kg śliwek

sok pomarańczowy 200ml

cynamon, anyż, goździki

cukier

 

Z cukru robimy karmel, kiedy będzie już gotowy dodajemy sok pomarańczowy ( nie martwcie się jeśli zacznie się pienić a karmel nagle stwardnieje- to normalne, należy przeczekać ten moment, po około 10 minutach wszystko się rozpuści. Dodajemy wszystkie przyprawy oraz śliwki. Kiedy śliwki wystarczająco zmiękną należy odcedzić całość przez sito, dzięki temu oddzielimy przyprawy i skórki . Całość zmiksować na gładki mus.

 

 

 

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania