Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Bezglutenowa pizza

Bezglutenowa pizza

Szklanka mąki gryczanej

  • Pół szklanki mąki jaglanej
  • Pół szklanki mąki ryżowej
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • Pół łyżeczki soli
  • Paczka suszonych drożdży
  • Szklanka wody ciepłej

Przy ugniataniu podsypywałam mąką ziemniaczaną;)

Drożdże zalewamy ciepłą wodą i odstawiamy na 10 minut. W tym czasie do miski wsypujemy mąki- wszystkie razem- w kolejności dowolnej ;)
następnie dodajemy soli i oliwy. Na samym końcu wlewamy roztwór drożdżowy :)
wszystko wstępnie mieszamy już w misce, dzięki temu widzimy czy ilość wody jest wystarczająca, czy może należałoby "coś" dodać. Każda z mąk cechuje inna higroskopijność więc na prawdę ciężko jest określić idealną ilość wody. Ciasto powinno być miękkie i elastyczne- jak normalne-pszenne :) Czego należy się spodziewać? na pewno nie należy oczekiwać, że urośnie jak to tradycyjne, ja rozwałkowałam moje ciasto od razu na blasze ponieważ jest delikatne- podobne w strukturze do kruchego ciasta z mąki krupczatki- ale po upieczeniu smak jest boski :) jak dla mnie ważne było to, aby cienko rozwałkować ciasto- bo takie lubimy :)
ja podałam z sosem domowym z cukinii, papryki grilowanej i bakłażana. Równie dobrze sprawdzi się ketchup, do tego rukola i pomidor :)
smacznego!

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.