Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Czokowsianka

Czokowsianka

Składniki:

  • szklanka płatków owsianych ( u nas normalne, żadne błyskawiczne i do tego bezglutenowe)
  • 2 szklanki mleka roślinnego ( tak na oko ;)
  • jeśli istnieje taka potrzeba moża dodać 2 łyżeczki brązowego cukru, można również dodać na końcu łyżkę ulubionej konfitury, lub zmiksowanego banana- doda sodkiego smaku
  • 2 łyżki ciemnego kakao/ może być karob gdy dziecko ma alergie na kakao
  • owoce, nasionka- wszystkie dozwolone

Mleko mieszkamy z kakao i  gotujemy razem z płatkami owsianymi na małym ogniu do momentu aż owsianka zmięknie, a mleko zostanie przez nasze płatki wchłonięte :)

Ozdabiamy ulubionymi owocami. U nas to były pomarańcze, jabłko , banan, pestki dyni, maliny i jagody goja

Smacznego!

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.