Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Jagodowy i malinowy pudding chia

Jagodowy i malinowy pudding chia

Składniki na 1 porcję:

  • pół szklanki mleka / mleka roślinnego
  • garść owoców ( malina, jeżyna, jagoda, borówka- do wyboru)
  • 2 łyżki nasionek chia
  • łyżeczka miodu /syropu klonowego- opcjonalnie

 

 

 

Nasionka namocz przynajmniej 2h przed przygotowaniem deseru w mleku/ mleku roślinnym. Dobrze by było, gdybyś co jakiś czas ( co 30 min), widelcem roztrzepała nasionka, ponieważ będą one  żelować i sklejać się. 

Na tym etapie mleko możesz połączyć z miodem lub syropem, jeśli uznasz, że jest to konieczne.

Po tym czasie nasionka będą gotowe, aby przygotować z nich wyśmienity deser :)

 

 

 

Owoce należy wcześniej rozmrozić. Zmiksuj je na gładki mus. Połowę z nich dodaj do nasionek i dokładnie wymieszaj. Resztę musu wylej na górę nasionek. 

Udekoruj owocami :)

 

Smacznego ! 

 

*Taki deser możesz przygotować na różne sposoby. Nasionka możesz połączyć z kakao, z sokiem owocowym, lub tylko z mlekiem i podawać z wszelkimi owocami, orzechami i sosami :)

 

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania