Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Lody chia z musem z jagód

Lody chia z musem z jagód

Składniki na 6 lodów ( w zależności od wielkości foremek)

- Kubek mleka roślinnego ( 300 ml)

-Poł szklanki jagód

- 3 łyżki nasion chia

ewentualnie miód

 

Nasiona namocz minimum 2 godziny. Pamiętaj, aby je od czasu do czasu przemieszać, aby nie posklejały się zbytnio. Jeśli to uznasz za konieczne, dodaj miód.

Jagody zmiksuj na gładkie puree.

Nasiona podziel na dwie równe części. Tak samo zrób z jagodami. Część jagód dodaj do nasionek i wymieszaj dokładnie. Odłóż na 5 minut. 

Przygotuj foremki.

Najpierw umieść w foremce nasionka z mlekiem roślinnym, następnie nasionka chia zmieszane z jagodami, a na końcu same jagody. Dzięki takiej kombinacji uzyskasz bardzo ładny efekt kolorystyczny. 

Możesz również od razu zmieszać nasionka z jagodami w całości i przelać do foremek.

Jagody zastąp malinami, truskawkami, kakao-  na co tylko masz ochotę :)

Smacznego !

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.