Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Lody z zielonego groszku, banana i mango.

Lody z zielonego groszku, banana i mango.

Jeśli twoje dziecko nie lubi groszku, nie szkodzi. Zaserwuj mu taki sorbet. Z pewnością groszku nie poczuje. Sorbet jest naprawdę pyszny i co najważniejsze w tym wszystkim zdrowy :).

Składniki:

  • Pół szklanki zielonego groszku (może być mrożony)
  • Pół banana
  • Parę kawałków mango do smaku
  • 1 łyżeczka soku z cytryny
  • Pół szklanki mleka kokosowego albo mniej.
  • Opcjonalnie kilka listków mięty

Groszek ugotować do miękkości. Przetrzeć przez sito, aby pozbyć się łupinek. Groszek i resztę składników zmiksować razem. Zamrozić i gotowe.

Rada: Można dodać również jagody i zmiksować je z resztą składników.

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.