Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Mleko Owsiane

Mleko Owsiane

  • Jedna szklanka płatków owsianych

Płatki gotujemy na wodzie przez ok 15 min- muszą się dobrze rozgotować

Kiedy mamy gotowe płatki odcedzamy je, wrzucamy do naczynia miksującego. Dolewamy wodę ( ja dodałam 500ml- następnie kiedy już przecedziłam mleko dolałam jeszcze pół szklanki), 5 daktyli, łyżkę miodu, szczyptę soli i ekstrakt z wanilii lub pastę waniliową :)

Wszytko miksujemy na najwyższych obrotach.

Kiedy mleko będzie gotowe przecedź je przez drobne sito

Jeśli Twoim zdaniem mleko jest zbyt gęste, dolej śmiało wody. Ja wychodzę z założenia, że lepiej jest dać mniej i później po troszku dolewać niż później, żeby dogotowywać płatków:)to prostsza opcja :) Jeśli dolejesz wody, dorzuć z 2 daktyle i troszkę miodu :)

Smacznego

 

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.