Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Owsianka nocna z "krwawą " pomarańczą

Owsianka nocna z "krwawą " pomarańczą

Owsianka z "krwawą " pomarańczą

składniki :

  • 3 łyżki płatków owsianych
  • 1 łyżka nasion chia
  • 300 ml wody/mleka/mleka roślinnego ( można dać mniej, można dać więcej, w zależności od tego jaką gęstość lubisz- zawsze warto zacząć od mniejszej ilości i następnie w razie konieczności dodać więcej płynu)

Płatki owsiane i nasionka zalej mlekiem. Jeśli chcesz zrobić nocną owsiankę, zalej je wieczorem i odstaw na parapet.

Jeśli chciałbyś sobie zrobić owsiankę , że tak powiem " na świeżo" wystarczy, że do garnuszka dasz płatki, nasionka chia, zalejesz je mlekiem i podgrzejesz przez 2-3 minuty.

                                                                                 ***

  • Szklanka soku świeżo wyciśniętego z czerwonych pomarańczy
  • 2- 3 łyżki nasion chia

Do soku dodaj nasiona, odstaw ( najlepiej zrobić to na noc).

 

 

Na dno słoika wyłóż owsiankę, zalej ją nasionkami chia z sokiem. 

 

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.