Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Pesto ze szparagów, ze świeżą miętą i orzechami włoskimi <3

Pesto ze szparagów, ze świeżą miętą i orzechami włoskimi <3

Składniki:

 

  • pęczek szparagów
  • garść orzechów włoskich
  • kawałek parmezanu 
  • oliwa z oliwek ( 2-3 łyżki)
  • 2 ząbki czosnku
  • garść świeżej mięty
  • przyprawy : sól , pieprz

     dodatkowo makaron spaghetti


Zagotuj w garnku wodę, dodaj sól. Szparagi pokrój na duże kawałki i wrzuć na wrzątek ,gotuj okolo 3 minut. Następnie wyjmij szparagi i w tej samej wodzie ugotuj makaron.

Szparagi, orzechy, czosnek, oliwę, miętę i przyprawy zmiksuj na gładkie pesto ( Ja to zrobiłam w thermomixie, przez 10 sekund na 7 obrotach). Wymieszaj z ugotowanym makaronem.

Smacznego ! :D :)

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania