Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Ptasie Mleczko

Ptasie Mleczko

Składniki:

na masę czekoladową

 • 1 puszka mleka kokosowego( 400g)
 • 2 łyżki kakao
 • tabliczka czekolady ( może być zwykła gorzka lub jeśli nie tolerujesz mleka kup wegańską)
 • 4 łyżki ksylitolu
 • 2 łyżeczki agaru

na masę kokosową chia

 • 1 puszka mleka kokosowego(400g)
 • 100ml mleka roślinnego
 • 4-5 łyżek nasionek chia
 • 4 łyżki syropu klonowego, miodu lub brązowego cukru
 • 1 łyżka ekstraktu z wanilii
 • 2 łyżeczki agaru

 

Potrzebne będą Ci dwa małe garnuszki.  Do każdego z garnuszków wkładamy wszystkie składniki prócz agaru ( do jednego składniki na masę czekoladową, do drugiego na masę jasną). Podgrzewamy przez ok 10 minut i mieszamy. Przygotowywujemy brytfankę, moja miała wymiary 25x20- ale spokojnie możesz użyć małą tortownicę.Należy wyłożyć ją papierem do pieczenia. Agar wsypujemy najpierw do ciemnej masy i dalej mieszamy. Wylewamy połowę masy czekoladowej do brytfanki i wkładamy na 10 min do lodówki- po tym czasie masa powinna delikatnie stężeć. Przygotowywujemy białą masę. Do naszego garnuszka wsypujemy agar i mieszamy. Umieszczamy garnuszek i misie z zimną wodą i schładzamy. Delikatnie chochelką wylewamy białą masę na stężałą czekoladową. Umieszczamy w lodówce- u mnie stężenie masy jasnej zajęło ok 20-25 min - w sensie- stężenie na tyle, abym mogła wylać na nią warstwę ciemną :) Po takim czasie Twoja czekoladowa masa ( ta w garnuszku) pewnie trochę stężała- nie martw się- dolej ciut mleka roślinnego i podgrzej :) I będzie idealna :)

Całość należy chłodzić ok 3-4 h :)

Smacznego

 

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.