Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Szybkie, smaczne i zdrowe śniadanie :) idealne do tornistra

Szybkie, smaczne i zdrowe śniadanie :) idealne do tornistra

Składniki na 1 słoik:

  • Garść ulubionych owoców- my kochamy wszystkie owoce, które kończą się na – berry, więc dziś znajdziesz u nas maliny i truskawki, ale równie dobrze może to być starta gruszka, banan, jabłko, mango, marakuja- wybierz to co lubisz Ty i Twoje dziecko
  • 2  łyżki płatków owsianych
  • 1/3 szklanki mleka / mleka roślinnego
  • 1 łyżka nasion chia
  • Do wyboru: mak, sezam, wiórki kokosowe, nasiona goji
  • 2- 3 łyżki preparowanej kaszy jaglanej /amarantusa / ryżu / gryki
  • Jogurt naturalny/ jogurt kokosowy ( 2-3 łyżki)

 

 

 

Przede wszystkim pamiętaj, że to Tobie ma smakować śniadanie, więc dobierz takie składniki, które Wam smakują najlepiej.

Przygotuj najpierw owoce. Jeśli jest to jabłko czy gruszka- zetrzyj je na tarce, banana, maliny czy truskawki rozgnieć widelcem do uzyskania owocowej pulpy. Ułóż je na dnie słoika.

 

 

 

 

Następnie dodaj owsiankę. Ja dodałam 2 łyżki, ale jeśli Twój słoik jest pojemniejszy możesz jej dodać więcej- owsianka jest dobrym źródłem węglowodanów, rozpuszczalnej frakcji błonnika- dzięki czemu będziecie na długo syci po takim posiłku.

Posyp nasionkami chia- jeśli ich nie lubisz- możesz pominąć ten składnik.

 

 

 

Całość polej mlekiem.

Następnie dodaj preparowaną kaszę i wiórki kokosowe.

Całość przykryj pierzynką z jogurtu naturalnego .

Jeśli masz ochotę, możesz posypać jogurt naturalnym kakao lub polać delikatnie miodem.

Smacznego !

 

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania