Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Truskawkowy deser z tapioki

Truskawkowy deser z tapioki

Składniki na 2 porcje:

  • 1/3 szklanki drobnych kuleczek tapioki
  • 300 ml mleka/ mleka roślinnego
  • garść mrożonych truskawek
  • opcjonalnie: owoce do ozdoby ( ja powycinałam kwiatuszki foremkami do ciastek)

 

 

 

 

Truskawi należy rozmrozić, a tapiokę namoczyć w mleku ( w garnuszku).

Tapiokę moczymy około 15 minut, po tym czasie należy włączyć płytę/ piec.  Gotujemy tapiokę około 10 -15 minut na bardzo bałym ogniu- ja na płycie indukcyjnej zawszę gotuję tapiokę na max 3-4 stopniu mocy ( na 9) , aż kuleczki zeszklą się. Bardzo ważne jest, aby nie podnosić temperatury grzania oraz aby mieszać tapiokę, aby się zbytnio nie posklejała ( jeśli Ci się jednak poskleja, to weź rózgę kuchenną i delikatnie rozbij kuleczki). Odłóż do ostudzenia.

Rozmrożone truskawki zmiksuj na gładki mus.

Kiedy tapioka ostygnie, dodaj zmiksowane truskawki i wymieszaj je dokładnie. Tapioka ma ten plus, że nie ma smaku i przyjmuje smak produktów, z którymi się ją podaje.

Przełóż całość do miseczek, podawaj z owocami.

 

 

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.