Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Zupa Dyniowa

Zupa Dyniowa

Składniki

1 nieduża dynia hokkaido

1l mleka kokosowego

100g kaszy jaglanej

garść orzechów lub migdałów

w mojej zupie nie wykorzystuje cukru ani innych słodzących substancji- bez tego jest słodka- jeśli jednak uznasz, że lepiej by smakowała słodsza, proponuję łyżkę miodu, ale dopiero kiedy zupka ciut ostygnie.

 

 

 

Dynię obieramy ze skórki i wydrążamy.

Kroimi na małą kosteczkę.

Wrzucamy do garnka, gotujemy ok 20 min z mlekiem kokosowym. 

Dodajemy kaszę jaglaną i gotujemy kolejne 20 min

Wszystko blendujemy do uzyskania gładkiej masy

Posypujemy ulubionymi drobno posiekanymi orzechami

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.