Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Zupa wiosenna

Zupa wiosenna

Zupa wiosenna

  • Kawałem mięsa ( można się obyć)
  • 3 marchwie, pietruszka i kawałek selera starte na tarce
  • ziemniaki ( ok 5-7 szt)
  • brokuł
  • kalafior 
  • szparagi

Gotujemy w zimnej wodzie kawałek mięska ( jeśli wolisz wersję bez mięsną- pomiń ;) )Pózniej wylewamy wodę, oczyszczamy mięso, no i ponownie wstawiamy na zupkę. Na początek gotujemy startą marchew, pietruszkę i seler- około 60 min. Dopraw solą. Następnie dodajemy pokrojone w kosteczkę ziemniaki. Gotujemy około 20 minut. Dodajemy kalafior i szparagi- gotujemy 15 min i na samym końcu na jakieś 5- max 10 min przed końcem gotowania dodajemy brokuł- ponieważ jest to bardzo delikatne warzywo i  łatwo się rozgotowywyuję i traci ładny kolor- wygląda przez to mniej apetycznie :) Posól i dodaj pieprzu do smaku :)

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.