Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Zupa z kapustą i pasternakiem

Zupa z kapustą i pasternakiem

skladniki

  • 2 marchewki
  • pietruszka
  • kawałek selera
  • 1 pasternak
  • mała główka kapusty
  • 6-7 ziemniaków
  • 30 dkg fasolki szparagowej

Zupę można ugotować na samej wodzie lub na wodzie z mięsem. Kiedy już zagotujesz wywar ( jeśli używasz mięsa) dodaj Pietruszkę, marchew, seler i pasternak starte na duzych oczkach tarki.  Gotuj około 1 godziny. Dodaj soli i pieprzu ( łyżka soli i pół łyżeczki pieprzu). Po godzinie gotowania dodaj pokrojoną ziemniaki pokrojone w kosteczkę i fasolę szparagową. Gotuj kolejne 30 minut. Na koniec dodaj pokrojoną w słupki kapustę. Gotuj jeszcze 10 min. Cały czas dolewaj wodę , która odparowała podczas gotowania. Kiedy dodasz wodę na pewno będzie konieczność doprawienia zupy.

Smacznego

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.