Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Szpinakowe kopytka

Szpinakowe kopytka

Składniki :

  • 1 kg ziemniaków mączystych
  • 1- 1 1/2  szklanki mąki pszennej ekologicznej ( plus ok. 1/2 szklanki do podsypywania)
  • jajko
  • sól
  • 100g szpinaku świeżego lub mrożonego

Ziemniaki ugotuj na soli. Kiedy będą miękkie odcedź je, ostudź i przepuść przez praskę.

Szpinak świeży zmiksuj w blenderze na gładki mus, ten mrożony zagotuj w garnuszku i odparuj nadmiar wody- ostudź.

Połącz ziemniaki ze szpinakiem, jajkiem i mąką. Zagnieć ciasto. Uformuj wałek, pokrój na małe kawałki. Posyp je mąką.

Zagotuj wodę z solą i łyżką oliwy z oliwek. Wsyp kluski na gotującą się wodę, kiedy kopytka wypłyną zmniejsz ogień i gotuj około 3-5 minut. Przecedź przez sito, podlewając jednocześnie zimną wodą.

 

 

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.