Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Jadłospisy dla całej rodziny, czyli racjonalnie odżywianie twojego dziecka w praktyce.

Jakiś czas temu postanowiłyśmy zacząć pisać jadłospisy dla Waszych Rodzin. Chciałybyśmy tym sposobem ułatwić Wam choć troszkę trudów związanych z prowadzeniem domu, pracą i wszystkim co tam macie na głowie. Jako dietetyczki wiemy, jak ważne jest, aby posiłki dzieci były dobrze zbilansowane, a Jadłospis Rodzinny uwzględniał potrzeby tych dużych i małych domowników. Jako Mamy zbuntowanych starszaków oraz słodkich średniaków wiemy jednak, że nie jest to takie proste. Bo jak namówić dziecko do spożywania tych wszystkich superfoodsów, ba! Jak znaleźć czas aby skomponować danie, które byłoby szybkie, smaczne i do tego wartościowe. Dlatego nasze Rodzinne Jadłospisy przychodzą Wam z pomocą. Na dzień dzisiejszy ustaliłyśmy sobie ( po wielu burzliwych rozmowach), że nasze Jadłospisy będą zawierać potrawy, które szybko przygotujecie rano, a nawet wieczorem dnia poprzedniego. Rodzinny Jadłospis uwzględnia również, że przykładowo w poniedziałek użyłaś brokułu i zostało go jeszcze pół, a więc w czwartek najpóźniej należałoby go dokończyć. Nie jesteśmy w stanie podać Wam natomiast dokładnej ilości składników jak się rozkładają w posiłku, bo każdy z Was będzie przygotowywał ilości dopasowane do potrzeb własnej rodziny. Jeśli jednak interesuje Was indywidualnie przygotowany jadłospis, to piszcie do naszej poradni online. Ten jadłospis ma być dla Was bazą, do tego abyście nabrali wprawy i pewności w tworzeniu , w zaciszu swojego domu, własnych jadłospisów, abyście zostali health-master-chefami swojej kuchni 😊 Z Waszych komentarzy, za które serdecznie dziękujemy, uzyskałyśmy wiele informacji na temat tego, co Was najbardziej interesuje w żywieniu dzieci. Będziemy chciały podołać Waszym prośbom i omawiać poszczególne składniki odżywcze, gdzie można je znaleźć, jakie jest zapotrzebowanie dzieci mniejszych , większych – ale również i Wasze 😊 Dlatego oprócz Rodzinnego Jadłospisu będziemy również zamieszczać artykuły, które mamy nadzieję, przybliżą Wam wiedzę na ten temat 😊 Jadłospis Rodzinny ułożony jest zgodnie z Aktualną Piramidą Żywienia Instytutu Żywności i Żywienia i uwzględnia produkty białkowe ( mięso, drób, ryby, jaja, mleko i jego przetwory), produkty zbożowe ( kasze, ryż, pieczywo, zboża), warzywa, owoce, tłuszcze ( masło, dobrej jakości oliwy).

Każdy jadłospis jest dla Was przygotowany w formie pdf, tak abyś mógł go łatwo wydrukować i zawsze mieć pod ręką 😊

Mamy nadzieję, że Nasz Rodzinny Jadłospis będzie dla Was pomocny, że dzięki niemu uporządkujesz swoje nawyki i będziecie Zdrowymi Rodzicami Zdrowych Dzieci.


Czy są tu jakieś Mamusie zainteresowane jadłospisem redukcyjnym ?

Jeśli tak, to ten wpis jest dla Was. Podzielcie się nim także z Waszymi koleżankami, siostrami i przyjaciółkami

Przykładowy jadłospis na 1800 kcal. Tak dużo?...Oczywiście! Bo Kochane Moje, dieta redukcyjna to nie 1000 czy 1200 kalorii! Kiedy się odchudzasz to musisz jeść, inaczej Twoja gospodarka hormonalne może zacząć szwankować, a metabolizm zwolni!!!!

Organizm, kiedy nie dostarcza mu się odpowiedniej ilości paliwa, zaczyna magazynować „na czarną godzinę” i w efekcie zamiast tracić kilogramy, to je zyskujesz. A kiedy nie daj Boże, trafi Ci się gorszy dzień i nadrobisz co nie co, to gwarantuję Ci, że nie przejdzie to uwadze żadnej komórce Twojego organizmu.

Drogą do sukcesu nie jest zmiana nawyków na 3 miesiące- byle do wakacji- jakoś na zupie cebulowej czy kapustnej przeżyje- NIE, NIE, NIE. Drogą do sukcesu jest pokochać nowy sposób jedzenia, cieszyć się tym, że jem zdrowo dla samej siebie.

Nie stosuj drakońskich diet. Jedynie co one zrobią, to osłabią Twój organizm. Zmieniaj nawyki- jedz więcej warzyw, pij dużo wody, nie podjadaj między posiłkami. Mało ? Może wydawać Ci się to śmieszne, ale to działa. I co najważniejsze, nie pozostawia efektów ubocznych!

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.