Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Pasztet z Soczewicy

Pasztet z Soczewicy

szklanka czerwonej soczewicy( ugotowanej)
4-5 marchewki ( starte na dużych oczkach)
cebula (pokrojona w kosteczkę)
3 jajka
4-5 łyżek oleju
i przyprawy: curry 0,5 łyżeczki, 2 łyżeczki czerwonej papryki, sól ( 2 łyżeczki max) i pieprz do smaku, łyżeczka granulowanego czosnku.
Cebulkę smażymy na oleju, później dodajemy marchew- smażymy i mieszamy ok 10 min, później dodajemy soczewicę i przyprawy, na końcu dodajemy jajka energicznie mieszając aby nam się nie ścięły. Całość przekładamy do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia i w tem. 180 st. pieczemy ok 45 minut do godziny.
Można jeść na ciepło i na zimno :) Jak lubicie tak robicie :)
Smacznego !

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.