Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

2020-12-09

Mamo, Tato ratujcie! – Ja tyję ….

Mamo, Tato ratujcie! – Ja tyję ….

Nasze dzieci tyją w zastraszająco szybkim tempie. Można by rzec, że obok pandemii koronawirusa, rozwija się po cichu dużo bardziej groźna, wręcz zabójcza pandemia - mianowicie pandemia otyłości.

czytaj dalej »

2020-02-20

S.O.S. dla stawów. Wsparcie żywieniowe w chorobach reumatycznych. Czyli parę słów o naszej książce.

S.O.S. dla stawów. Wsparcie żywieniowe w chorobach reumatycznych. Czyli parę słów o naszej książce.

Dlaczego postanowiłyśmy napisać książkę o tej tematyce? Do naszych poradni zgłasza się coraz więcej osób z zapaleniem stawów. Problem dotyka nie tylko dorosłych, ale i coraz częściej dzieci.

czytaj dalej »

2018-04-22

Nietolerancja fruktozy u dzieci - ukryta epidemia

Nietolerancja fruktozy u dzieci - ukryta epidemia

Jednym z wielu problemów jaki coraz częściej dotyka nie tylko dorosłych ale również i dzieci , to upośledzenie wchłaniania fruktozy.  Pediatrzy coraz częściej w swoim gabinecie spotykają dzieci, które cierpią na tą nietlerancję.

Czym jest nietolerancja fruktozy ? Jakie są jej objawy ? Jakich produktów należy unikać w diecie o niskiej zawartości fruktozy ? Co ułatwia wchłanianie fruktozy ?

Na te pytania i wiele innych postaramy się odpowiedzieć dzisiejszym artykułem.

Zapraszamy do lektury :)

czytaj dalej »

2017-11-07

Niedokrwistość / anemia u dziecka. Sposoby na podniesienie poziomu żelaza. Czy mięso to faktycznie najlepsze źródło żelaza?

Niedokrwistość / anemia u dziecka. Sposoby na podniesienie poziomu żelaza. Czy mięso to faktycznie najlepsze źródło żelaza?

Niedokrwistość to problem coraz bardziej rozpowszechniony u dzieci. Zwykle jest on wynikiem naszej typowej, ubogiej w składniki odżywcze diety. Niedobór żelaza to jedna z najczęstszych przyczyn niedokrwistości występującej u dzieci w krajach rozwiniętych. Dlaczego tak się dzieje?

czytaj dalej »

2017-03-01

KOLKA NIEMOWLĘCA

KOLKA NIEMOWLĘCA

Spodziewasz się dziecka? A może właśnie trzymasz na rękach śpiącego malucha? Temat, który dziś chciałam poruszyć może dotyczyć właśnie Ciebie ( choć mam nadzieję, że nie ;) ) . Kolka jelitowa – bo o niej mowa, jest jedną z najczęstszych dolegliwości zgłaszanych u pediatry w okresie od 3 dnia życia aż do 3 – 4 miesiąca życia ( w 7% przypadków nawet do 9 miesiąca). Moja starsza córka ją miała, młodsza nie :) także u nas się to rozłożyło równomiernie ;) ciekawa jestem jak było w Waszym przypadku :)

czytaj dalej »

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.