Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Cukiniowe gofry, pyszne i chrupiące

Cukiniowe gofry, pyszne i chrupiące

Składniki:

- 160 g mąki orkiszowej

-szczypta soli

-50g roztopionego masła

-2 jajka ( oddziel białka od żółtek)

-270 ml mleka ( możesz zastąpić mlekiem roślinnym)

 

Wszystkie składniki ( oprócz białek) umieść w jednej misce i dokładnie je wymieszaj. Odstaw na minimum 10 minut. Ubij następnie białka na sztywno. Zmieszaj z ciastem. Cukinię zetrzyj na tarce wraz ze skórką i dodaj do masy.  Wybierz cukinię młodą, niewyrośniętą. W tym samym czasie dobrze rozgrzej gofrownicę, nałóż ciasto i piecz zgodnie z zaleceniami producenta. U mnie było to około 5-6 minut. 

 

Smacznego :)

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.